Poseł Paweł Papke złożył w tej sprawie interpelację w Sejmie RP !
29 kwietnia, tuż po zakończeniu Mistrzostw Polski Open w Olsztynie, dzięki inicjatywie Posła RP z Tarnowskich Gór Tomasza Głogowskiego doszło do długo wyczekiwanego spotkania z Ministrem Sportu i Turystyki Jakubem Rutnickim.
W rozmowie, obok Posła Głogowskiego, uczestniczył również Redaktor Naczelny SwimmPL.com Krzysztof Masiuk.
Podczas spotkania Poseł Głogowski przedstawił problem braku jednolitego systemu przyznawania punktów rekrutacyjnych za osiągnięcia sportowe oraz zwrócił uwagę, jak duże znaczenie dla popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży miałoby uwzględnianie takich osiągnięć na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej.
Redaktor Masiuk przekazał Ministrowi Rutnickiemu petycję środowiska pływackiego oraz przedstawił dotychczasowy przebieg procedowania sprawy zarówno w Ministerstwie Sportu i Turystyki, jak i w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Minister Jakub Rutnicki przyznał, że jest zaskoczony faktem, iż rozwiązanie to wciąż nie funkcjonuje w skali całego kraju. Zadeklarował również, że zwróci się do Ministry Edukacji Barbary Nowackiej z prośbą o wsparcie możliwie szybkiej ścieżki legislacyjnej.

W międzyczasie problem został również przedstawiony Posłowi RP z Olsztyna Pawłowi Papke, który zapowiedział skierowanie zapytania do Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
W dniu wczorajszym (13.05) otrzymaliśmy informację z Biura Poselskiego Posła Papke, że Poseł złożył w Sejmie RP interpelację (nr 17074) ws. Osiągnięć sportowych uczniów szkół podstawowych w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Kolejny ważny krok nastąpił we wtorek (12.05), kiedy w Ministerstwie Edukacji Narodowej doszło do spotkania Wiceministry Edukacji Katarzyny Lubnauer z Wiceministrem Sportu i Turystyki Piotrem Borysem.
Jednym z głównych tematów rozmów były właśnie zmiany dotyczące systemu dodatkowych punktów za osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży.
Wielu osobom zależy na tym, aby nowe rozwiązania udało się wdrożyć jeszcze przed zakończeniem tegorocznej rekrutacji do szkół średnich, tak aby mogli z nich skorzystać obecni ósmoklasiści.

Czy będzie to możliwe? Trudno dziś jednoznacznie odpowiedzieć. Proces legislacyjny rządzi się własnym tempem. Minister Rutnicki podczas spotkania zadeklarował jednak, że jeszcze przed zakończeniem całej procedury będzie chciał poprosić Ministrę Nowacką, aby zwróciła się do kuratoriów oświaty, w których takie punkty nadal nie są przyznawane, o uwzględnienie ich już na obecnym etapie.
W imieniu środowiska pływackiego dziękujemy Ministrowi Jakubowi Rutnickiemu za zaangażowanie oraz Posłom RP Tomaszowi Głogowskiemu i Pawłowi Papke za okazane wsparcie i pomoc w procedowaniu tej ważnej dla młodych sportowców sprawy.
Zdjęcia: SwimmPL.com, MSiT, MEN, Sejm.gov.pl













Dodaj komentarz