Polacy z medalami na inaugurację sezonu! We Włoszech rozegrano Puchar Świata w parapływaniu !

Podziel się tym:

Sezon międzynarodowy w parapływaniu oficjalnie wystartował

Reprezentacja Polski już na pierwszych zawodach pokazała się z bardzo dobrej strony. W Lignano Sabbiadoro, gdzie rozegrano inauguracyjną edycję Pucharu Świata (12-15.03.2026), biało-czerwoni nie tylko zaznaczyli swoją obecność w światowej czołówce, ale również sięgnęli po medale.

Do rywalizacji przystąpiła 12-osobowa reprezentacja Polski, dla której start we Włoszech był pierwszym sprawdzianem formy w nowym sezonie.

W składzie Kadry Narodowej Biało-Czerwonyvh znaleźli się:

🔹 Jacek Czech

🔹 Oliwia Jabłońska

🔹 Andrzej Kowalik

🔹 Alex Kozłowski

🔹 Oliwier Krzyszkowski

🔹 Krzysztof Lechniak

🔹 Marika Noszczyk

🔹 Alan Ogorzałek

🔹 Hubert Podgórski

🔹 Robert Snarski

🔹 Wiktoria Sobota

🔹 Julia Sołtysik

 Zawody od początku dostarczały emocji, a szczególnie zapadł w pamięć występ zaledwie 15-letniej Wiktorii Soboty, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 150 m stylem zmiennym w rywalizacji seniorek.

Na zakończenie zmagań kolejne podium dołożyła sztafeta 4×100 m stylem dowolnym w składzie: Julia Sołtysik, Oliwia Jabłońska, Oliwier Krzyszkowski i Hubert Podgórski. Biało-czerwoni sięgnęli po brązowy medal, potwierdzając swoją wartość w rywalizacji drużynowej.

Start w Lignano Sabbiadoro to ważny punkt w kalendarzu i jednocześnie pierwszy sygnał przed kolejnymi miesiącami intensywnej rywalizacji międzynarodowej. Już teraz widać, że polscy parapływacy są dobrze przygotowani do sezonu i będą liczyć się w walce o najwyższe cele.

W najbliższych dniach opublikujemy pełny artykuł z podsumowaniem startów reprezentacji Polski, wynikami oraz szerszym kontekstem rywalizacji we Włoszech.

Zdjęcia: Beata Pożarowszczyk-Kuczko, Przemysław Czech

Podziel się tym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *