Sezon międzynarodowy w parapływaniu oficjalnie wystartował
Reprezentacja Polski już na pierwszych zawodach pokazała się z bardzo dobrej strony. W Lignano Sabbiadoro, gdzie rozegrano inauguracyjną edycję Pucharu Świata (12-15.03.2026), biało-czerwoni nie tylko zaznaczyli swoją obecność w światowej czołówce, ale również sięgnęli po medale.
Do rywalizacji przystąpiła 12-osobowa reprezentacja Polski, dla której start we Włoszech był pierwszym sprawdzianem formy w nowym sezonie.
W składzie Kadry Narodowej Biało-Czerwonyvh znaleźli się:
🔹 Jacek Czech
🔹 Oliwia Jabłońska
🔹 Andrzej Kowalik
🔹 Alex Kozłowski
🔹 Oliwier Krzyszkowski
🔹 Krzysztof Lechniak
🔹 Marika Noszczyk
🔹 Alan Ogorzałek
🔹 Hubert Podgórski
🔹 Robert Snarski
🔹 Wiktoria Sobota
🔹 Julia Sołtysik
Zawody od początku dostarczały emocji, a szczególnie zapadł w pamięć występ zaledwie 15-letniej Wiktorii Soboty, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 150 m stylem zmiennym w rywalizacji seniorek.
Na zakończenie zmagań kolejne podium dołożyła sztafeta 4×100 m stylem dowolnym w składzie: Julia Sołtysik, Oliwia Jabłońska, Oliwier Krzyszkowski i Hubert Podgórski. Biało-czerwoni sięgnęli po brązowy medal, potwierdzając swoją wartość w rywalizacji drużynowej.
Start w Lignano Sabbiadoro to ważny punkt w kalendarzu i jednocześnie pierwszy sygnał przed kolejnymi miesiącami intensywnej rywalizacji międzynarodowej. Już teraz widać, że polscy parapływacy są dobrze przygotowani do sezonu i będą liczyć się w walce o najwyższe cele.
W najbliższych dniach opublikujemy pełny artykuł z podsumowaniem startów reprezentacji Polski, wynikami oraz szerszym kontekstem rywalizacji we Włoszech.
Zdjęcia: Beata Pożarowszczyk-Kuczko, Przemysław Czech















Dodaj komentarz