Młodzi reprezentanci Polski powalczą z najlepszymi zawodnikami krajów Grupy Wyszehradzkiej
Dzisiaj (16 maja) w słowackich Koszycach odbędą się Międzynarodowe Zawody Pływackie Kadry Narodowej Juniorów Młodszych – V4 Olympic Hopes Meet 2026.
W prestiżowych zawodach wystartują reprezentanci Polski, Czech, Słowacji i Węgier z roczników 2011–2012.
Tegoroczna edycja rozegrana zostanie w nowoczesnym Narodowym Olimpijskim Centrum Sportów Pływackich NOCKE (Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice), które po modernizacji zostało ponownie otwarte w 2025 roku i spełnia standardy World Aquatics.
Polski Związek Pływacki powołał na zawody 32-osobową reprezentację Kadry Narodowej Juniorów Młodszych – 16 dziewcząt i 16 chłopców. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ V4 Olympic Hopes Meet od lat uznawany jest za jeden z najważniejszych międzynarodowych sprawdzianów dla młodych pływaków Europy Środkowej. Dla wielu zawodników będą to pierwsze starty w reprezentacji Polski na tak dużej imprezie międzynarodowej.
➡️ Gdzie śledzić wyniki LIVE?
Oficjalne wyniki live zawodów:
https://live.swimrankings.net/49661/?utm_source=chatgpt.com
Na stronie dostępne są:
➡️ listy startowe,
➡️ wyniki live,
➡️ międzyczasy,
➡️ klasyfikacje konkurencji,
➡️ harmonogram sesji. Live Swim Rankings
➡️ Gdzie szukać transmisji LIVE?
Na ten moment organizatorzy nie opublikowali jeszcze oficjalnego linku do transmisji video, jednak relacje najprawdopodobniej pojawią się:
➡️ na stronie Slovenská plavecká federácia,
https://share.google/e4JfQsxiUQggj3KVw
➡️ oraz w mediach społecznościowych słowackiej federacji: Facebook Slovenskiej Plaveckiej Federácie,
https://www.facebook.com/share/1T1H8Wezut/
W poprzednich edycjach transmisje publikowano również przez SwimTV oraz YouTube federacji narodowych:
https://youtube.com/@slovakaquatics?si=p5FhtynEiIxwDRU7
Pierwsza sesja zawodów rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00. W programie znalazły się m.in. sprinty stylem dowolnym, wyścigi grzbietowe, motylkowe, zmienne oraz sztafety.
Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!!!!











Dodaj komentarz